סיכום מושב - ניוזלטר יולי 2017

חברים יקרים,

בצל האתגרים המדיניים הגדולים שעומדים על סדר יומה של מדינת ישראל, ולרגל סיומו של מושב הקיץ של הכנסת, אני שולח לכם כאן דין וחשבון על פעילותי הפרלמנטרית. כנבחר ציבור בכנסת ישראל אני רוצה להמשיך ולעמוד איתכם בקשר, קהל בוחריי. לחצו על מקש "שמרו איתי על קשר", השאירו את הפרטים שלכם והמשיכו לקבל עדכונים חיים על פועלי.

שלכם,
יואב
ההסתה של זחאלקה וחבריו היא השמן שמתדלק את הטרור.

הר הבית הוא המקום הקדוש ביותר לעם היהודי והריבונות עליו היא של מדינת ישראל ובהחלט יש מה לשפר בחיזוק העניין הזה.

סוגיית המגנומטרים בהר הבית היא סוגיה ביטחונית - לא מדינית - וכך יש להתייחס אליה.

לא לגנות רצח של ישראלים - זה לתמוך בו.


מגדילים את התגמול למשרתי מילואים עצמאיים

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה את ההסכם שיזמתי, אשר קובע ששיעור התגמול לעצמאים המשרתים במילואים יגדל ב25%.
משנים את שיטת בחירת השופטים

אני מאמין שכדי לשקם את אמון הציבור במערכת המשפט וכדי לאזן את הכוחות בין הכנסת לבית המשפט יש לעשות מספר צעדים וביניהן לבחור את נשיא בית המשפט העליון על ידי הכנסת.


עקביות ועמידה על עקרונות - משתלמת

בית המשפט העליון קבע שהחל מגיל 6, דמי המזונות יהיו שווים. זהו צעד נוסף וחשוב בדרך לשוויון מוחלט.


בשורה ללוקחי המשכנתאות

ועדת השרים אישרה את הצעת החוק שלי לביטול עמלת פרעון מוקדם ללוקחי משכנתאות. סוכם, כי ההצעה תעבור בקריאה טרומית ולאחר מכן תתחיל עבודה משותפת של המפקחת על הבנקים ושלי כדי לצמצם את עמלת פרעון המוקדם הנוכחית וליצור מסלול חדש ללא עמלה כלל.הצעת חוק ירושלים רבתי

ירושלים היא עיר הבירה המאוחדת והנצחית של העם היהודי ומדינת ישראל ועלינו לעשות כל שניתן על מנת לחזק אותה, את מעמדה, את מצבה הדמוגרפי ואת בטחונה השוטף.

חוק החרם חוזר! והפעם - עם שיניים

לטובת המלחמה ב-BDS ובאלו שמחרימים את ישראל קידמתי הצעת חוק שתחזיר לחוק את השיניים ותאפשר תביעות כנגד אותם גופים.תיקון החוק הינו בהתאם להערות בג״ץ בנושא וכך ימנע סבב משפטי נוסף.
חופש הביטוי - כן!
חופש המימון - לא!

כשמדובר במימון נסיעות של חברי כנסת על ידי גורמים הפועלים כנגד מדינת ישראל, צריכה להיות אמירה ונוסחה ברורה: אנחנו בעד חופש הביטוי, אך נגד חופש המימון מגורמים שרוצים לפגוע בנו.


רוצים חשמל? החזירו את הבנים

סוגיית החשמל בעזה חייבת להיות מרכיב במדיניות חדשה שיש לאמץ.
ועדת החוץ והביטחון של הכנסת בה אני חבר תדון בנושא במסגרת דיון מהיר שיזמתי על מנת לקבל החלטה שתדרוש מהממשלה את אימוץ המדיניות

ברית חיים

דווקא לאחר הפיגוע שלקח מאיתנו את השוטרים האמיצים האיל סתאוי וכמיל שאנן, ראוי לדון על ברית החיים בינינו, בין היהודים לדרוזים, בין מדינת ישראל לאזרחיה הדרוזים ולקיים פעולות ממשיות ותקציביות למען החברה הדרוזית והישובים הדרוזים בכלל וצעיריה בפרט.


ניוזלטר יוני 2017

חברים יקרים,

בצל האתגרים המדיניים הגדולים שעומדים על סדר יומה של מדינת ישראל אני שולח לכם כאן דין וחשבון על פעילותי הפרלמנטרית. כנבחר ציבור בכנסת ישראל אני רוצה להמשיך ולעמוד איתכם בקשר, קהל בוחריי. לחצו על מקש "שמרו איתי על קשר", השאירו את הפרטים שלכם והמשיכו לקבל עדכונים חיים על פועלי. 

שלכם, 
יואב
רוצים חשמל? החזירו את הבנים!

סוגיית החשמל בעזה חייבת להיות מרכיב במדיניות חדשה שיש לאמץ.
ועדת החוץ והביטחון של הכנסת בה אני חבר תדון בנושא במסגרת דיון מהיר שיזמתי על מנת לקבל החלטה שתדרוש מהממשלה את אימוץ המדיניות.
צפו ושתפו.


נשאל שאלות - ונדרוש עליהן תשובות

ועדת הכנסת בראשותי תקדם חוק שיחייב גופים ממשלתיים וחברות ציבוריות להתייצב בועדות חקירה פרלמנטריות.משנים את שיטת בחירת השופטים

אני מאמין שכדי לשקם את אמון הציבור במערכת המשפט וכדי לאזן את הכוחות בין הכנסת לבית המשפט יש לעשות מספר צעדים וביניהן לבחור את נשיא בית המשפט העליון על ידי הכנסת.

מגדילים את התגמול למשרתי מילואים עצמאיים

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת אישרה את ההסכם שיזמתי, אשר קובע ששיעור התגמול לעצמאים המשרתים במילואים יגדל ב25%.
עוצרים את הדלת המסתובבת

הצעת החוק שיזמתי יחד עם לובי 99 תחייב את המפקח בתקופת צינון של 3 שנים בטרם יעבור לשוק הפרטי, כלומר למשרה בכירה בתאגידים הבנקאים עליהם פיקח.
הציבור צריך מפקח שומר סף ולא מפקח שיחלק תספורות לפישמן וחבריו.


עוצרים את הביקורים למחבלים

למעלה מ-40 חברי כנסת, מהקואליציה והאופוזיציה, חתמו על העצומה שיזמתי להפסקת ביקוריהן של משפחות מהרצועה אצל מחבלים. עוצרים את הביקורים - מחזירים את הבנים.
  
 
                                          
תכנית קלקיליה היא טעות שיש לעצור

הבנייה והקצאת הקרקע הנרחבת לפלסטינים בשטחי C מצד אחד, מול זו המצומצמת לישראלים מהצד השני, חוצה את הקו האדום שממשלה לאומית יכולה להרשות לעצמה.
                                               
סיור ועדת חוץ ובטחון בארצות הברית

במסגרת סיור בארה"ב של ועדת חוץ ובטחון, נפגשתי בוושינגטון עם ג'ייסון גרינבלט, שליחו של הנשיא טראמפ למזרח התיכון וסיפרתי לו על תכנית האוטונומיה שאני מוביל.

בנוסף, הלכתי לבקר במפעל בו מיוצר מטוס ה"אדיר", אין ספק שמדובר במטוס שעשוי לתרום רבות לבטחונה של ישראל. יום הוקרה למשרתי ומשרתות המילואים

במסגרת יום ההוקרה לחיילי וחיילות מערך המילואים ובתור משרת מילואים פעיל, נאמתי בכנסת והזכרתי לחיילים את מה שאנחנו צריכים להגיד להם יום יום: אתם נמצאים שם למעננו - ואנחנו מחויבים לפעול בכנסת למענכם.